понеділок, 18 грудня 2017 р.

Увага, піротехніка!

Шановні батьки, рідні наших учнів та інші жителі нашого селища! 

   Напередодні новорічних та різдвяних свят набуває питання придбання протехнічних засобів. У селищі пожвавилась торгівля піротехнічними виробами, які несуть приховану небезпеку для здоров’я та майна. Кількість постраждалих від використання цих товарів зростає саме в зимовий період, тому що дорослі «не дуже знають закони», а діти – «не усвідомлюють наслідки». Ми неодноразово проводимо профілактичні бесіди з дітьми не лише про заборону, але й про небезпеку, яку несуть піротехнічні засоби. 
   Які запалюються біля ялинок і просто на вулицях запалюються бенгальські вогники, влаштовуються феєрверки.

 Проте, все це небезпечно і в будь яку секунду може привести до виникнення пожеж, інших надзвичайних подій. Іноді через власну необачність травмуються і навіть гинуть люди. Особливу небезпеку несуть собою різноманітні салюти, ракети, феєрверки та петарди. Купуючи піротехнічні іграшки, ми часто не замислюємося про небезпеку, яку несе необережне поводження з ними. Палаючі ракети залітають на балкони квартир, на дахи будівель, іноді розбивають вікна в будинках та спричиняють пожежу. Щорічно святкова піротехніка забирає 5-6 людських життів, рахунок тяжкопоранених йде на сотні, а травмованих – на тисячі.

    Побутові піротехнічні вироби, які є у вільному продажу, поділяються на 3 класи потенційної небезпеки. До першого класу небезпеки належать хлопавки та бенгальські вогні (небезпечний радіус – 0,5 метра). Їх можна використовувати навіть 10-річним дітям, але під наглядом дорослих. До другого класу небезпеки відносять петарди і так звані фонтани (радіус небезпеки – до 5 метрів). Користуватися ними неповнолітнім до 18 років заборонено. До третього (найнебезпечнішого) класу належать ракети, батареї салютів і римські свічки (радіус небезпечної дії – до 20 метрів). Римська свічка має вставлятися у сніг або у землю не менш, ніж наполовину. Підпалюється з витягнутої руки. Потім треба відбігти на 20 метрів.
    При використанні піротехнічних виробів можуть виникнути різні фактори, які несуть у собі небезпеку для оточуючих. Знання цих факторів дозволяє значно підвищити безпеку.

Загальні правила, які обов’язково необхідно виконувати:

не можна носити піротехнічні іграшки у кишенях;
не можна спалювати їх у багатті;
не можна   розбирати   вироби та піддавати їх  механічним впливам;
зберігайте піротехнічні вироби у недоступному для дітей місці;
не допускайте відкритого вогню в приміщенні, де зберігаються вироби;
зберігайте їх на значній відстані  від нагрівальних приладів;
пам’ятайте, що піротехнічні вироби бояться вологи – це може позначитись на їх роботі;
якщо піротехнічні вироби відсиріли, не сушить їх на батареях опалення або печах;
не використовуйте піротехнічні вироби для бешкетування, застосовуйте їх тільки за призначенням.
   Аби свята принесли вам задоволення та багато приємних вражень, нагадуємо вам, що дотримуючись цих правил, ви зможете уникнути багатьох неприємностей, вберегти своє здоров`я та не наражати на небезпеку оточуючих.

Пам’ятайте ! Номер виклику пожежно-рятувальної служби – 101.



Немає коментарів:

Дописати коментар